Komitetai
Akademinio komiteto tikslas – supažindinti visus studentus su akademine informacija ir užtikrinti, jog kiekvienas Universiteto studentas žinotų, išmanytų ir sugebėtų apginti savo teises. Akademinio komiteto nariai nuolat domisi ir gilinasi į studentų skundus ir problemas, susijusias su studijų procesu ir tvarkaraščiais, padeda išspręsti nesusipratimus bei glaudžiai bendradarbiaudami su Universiteto administracija rūpinasi, kad studijų kokybė, Universitete vis gerėtų. Komitetas taip pat yra atsakingas už visus grupių ir kursų seniūnus, jiems teikia visą reikalingą informaciją ir rengia mokymus. Tačiau svarbiausia – komiteto nariai stengiasi, kad visa su studijomis susijusi informacija būtų pateikta aiškiai ir suprantamai.
Socialinio komiteto tikslas – kurti ir užtikrinti studentų emocinę, socialinę gerovę bei saugią aplinką universitete ir už jo ribų. Komiteto nariai siekia išsiaiškinti įvairius studentų poreikius, kylančias problemas, rūpinasi studentų finansine parama, rengia socialines akcijas bei bendradarbiaudami su Universiteto administracija siekia užtikrinti tinkamą aplinką kiekvienam studentui pagal jo poreikius.
Informacinio komiteto pagrindinis tikslas – greita bei kokybiška komunikacija tarp įvairių Universiteto bendruomenės grupių. Komiteto komanda glaudžiai bendradarbiauja su kitais LSMU SA komitetų nariais, kad teikiama informacija būtų tiksli ir teisinga. Taip yra užtikrinama gera komunikacija ne tik atstovybės viduje, bet ir su visais Universiteto bendruomenės nariais. Studentų įvaizdžio pateikimas socialinėje erdvėje – pagrindinis informacinio komiteto darbas, todėl vizualus ir reklamas ruošiame atsakingai bei kokybiškai.
Laisvalaikio komiteto tikslas – organizuoti renginius studentams bei užtikrinti įdomų ir įvairų laisvalaikį. Komiteto nariai ne tik organizuoja tradicinius renginius, tokius kaip „LSMU Garbė“, „Pirmakursių stovykla“, „Valentino dienos protmūšis“, bet siūlo naujas idėjas įdomiam studentų laisvalaikio praleidimui. Komiteto veikla susideda iš pradinių idėjų formulavimo bei detalaus renginio organizavimo: renginio formato ir vietos parinkimo, veiklų sugalvojimo bei paskirstymo ir sklandaus renginio vykdymo. Siekiant informuoti bei pritraukti studentus yra bendradarbiaujama su kitais komitetais.
Marketingo ir projektų komiteto tikslas – užtikrinti rėmėjus LSMU SA renginiams: ieškoti potencialių partnerių, komunikuoti, pasirūpinti jų reprezentacija renginiuose bei vystyti ateities projektų vizijas, perteikti ir realizuoti bendradarbiavimo pasiūlymus. Komitete siekiama išsiaiškinti, kaip komunikuoti su rėmėjais, projektų rašymo bei vystymo strategijas, efektyvaus bendradarbiavimo principus. Taip, kartu su kitais komitetais, dirbama dėl kokybiškų renginių ir veiklų organizavimo bei įvykdymo, taip pat Universiteto bendradarbiavimo su kitomis organizacijomis sklaidos.
Kuratorių projektas
Projektas ,,Kuratoriai” – tai didžiausias vykdomas LSMU Studentų atstovybės projektas, įtraukiantis visų studijų programų studentus, skirtas paruošti kompetetingus bei savarankiškus kuratorius kiekvienai pirmakursių grupei.
- Projekto pagrindinis tikslas – paruošti savanorius vyresnių kursų studentus, kurie prisidėtų prie sklandesnės pirmakursių integracijos į universiteto bendruomenę, padėtų išspręsti atsiradusius akademinės ar socialinės srities klausimus, pagelbėtų, naudojantis universiteto informacinėmis sistemomis bei jų prieiga.
- Būsimų kuratorių kompetencijos keliamos akademinėje, informacinėje, socialinėje srityse, rengiami vidiniai kuratorių mokymai. Taip pat organizuojami išvažiuojamieji mokymai, kurių metu būsimi pirmakursių kuratoriai tobulina komandos formavimo, bendravimo įgūdžius.
- Projekto organizacinė grupė. Organizuojama teminė fotosesija bei reklaminis video filmavimas projekto sklaidai, maketuojami plakatai, bendradarbiaujama su kitomis organizacijomis, vykdoma būsimų pirmakursių kuratorių atranka ir motyvaciniai pokalbiai, organizuojami vidiniai ir išvažiuojamieji mokymai, ruošiamas kuratoriaus testas, rengiamas ,,Kuratorių gidas”, kasmet prisidedama prie ,,Pirmakursių gido” atnaujinimo, skirstomos pirmakursių grupės, kuratoriai konsultuojami jiems atsiradusiais klausimais!
Studentų atstovai
Studijų programos komitetas sudaromas LSMU pirmosios, antrosios pakopos bei vientisųjų studijų programoms kurti, valdyti, vertinti ir tobulinti.
SPK atsakingas už:
- studijų kokybės priežiūrą;
- nuomonės rinkimą, analizę;
- problemų sprendimą;
- studijų planų korekciją;
- modulių (dalykų) aprašų tvirtinimą;
- baigiamųjų egzaminų, praktikų vykdymo ir kitų tvarkų rengimą;
- susitikimus su studentais ir dekanato atstovais;
- kitų studijų programos svarbių klausimų svarstymą.
Komitetą sudaro:
- studijų programos komiteto pirmininkas;
- ne mažiau kaip trys dėstytojai iš padalinių, vykdančių atitinkamą studijų programą;
- vienas ar daugiau Studentų atstovybės deleguotas studentų atstovas (turi sudaryti ne mažiau kaip 20% komisijos narių);
- vienas ar daugiau socialinių partnerių atstovas.
LSMU SA deleguotais SPK nariais gali tapti kiekvienas LSMU studentas. Deleguotas atstovas turi aktyviai dalyvauti SPK veikloje, pildyti LSMU SA Tarybos įgalioto asmens siunčiamas atstovavimo apklausas ir kas 6 mėnesius pateikti atstovavimo ataskaitas. Komiteto posėdžiai šaukiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per semestrą.
- studijų kokybės priežiūra;
- nuomonės rinkimas, analizė;
- problemų sprendimas;
- studijų planų korekcijos;
- susitikimai su studentais ir dekanato atstovais;
- ir kitų studijų programos svarbių klausimų svarstymas.
Komitetą sudaro:
- studijų programos komiteto pirmininkas;
- ne mažiau kaip trys dėstytojai iš padalinių, vykdančių atitinkamą studijų programą;
- vienas ar daugiau Studentų atstovybės deleguotas studentų atstovas;
- vienas ar daugiau socialinių partnerių atstovas.
Fakulteto Taryba yra fakulteto savivaldos institucija. Jos pagrindinė paskirtis yra studijų ir mokslinių tyrimų organizavimas.
FT atsakinga už:
- studijų planų ir programų svarstymą;
- fakulteto mokslinių tyrimų rezultatų vertinimą;
- metinių fakulteto ataskaitų svarstymą;
- padalinių vadovų, fakulteto dekano rinkimų kondidatūrų svarstymą;
- fakulteto veiklos tobulinimo ir pertvarkymo siūlymų teikimą;
- naujų dokumentų/vadovėlių ir t.t. tvirtinimą;
- kitų fakultetui svarbių klausimų svarstymą.
Tarybą sudaro:
- fakulteto Tarybos pirmininkas;
- fakultete pareigas užimantys dėstytojai, mokslo darbuotojai;
- Studentų atstovybės deleguoti studentų atstovai (turi sudaryti ne mažiau kaip 20% komisijos narių);
- socialinių partnerių atstovai.
LSMU Studentų atstovybės deleguotais fakultetų Tarybų nariais gali tapti kiekvienas LSMU studentas. Fakulteto Tarybos posėdžiai šaukiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip 2 kartus per semestrą. LSMU fakulteto Tarybos narys privalo aktyviai dalyvauti Tarybos susirinkimuose, išreiškti savo fakulteto studentų nuomonę, domėtis universiteto naujienomis, dalyvauti LSMU Studentų atstovybės organizuojamose susitikimuose, pildyti LSMU SA Tarybos įgalioto asmens siunčiamas atstovavimo apklausas ir kas 6 mėnesius pateikti atstovavimo ataskaitas.
Senatas yra Universiteto akademinių reikalų valdymo organas, sprendžiantis svarbiausius Universiteto veiklos klausimus. Jo nutarimai privalomi visiems Universiteto darbuotojams, studentams ir klausytojams. Senato nariais gali būti Universiteto akademinės bendruomenės nariai, Universiteto administracijos nariai, patenkantys į Senatą pagal pareigas, taip pat kitų mokslo ir studijų institucijų mokslininkai ir dėstytojai. Studentų atstovai į LSMU Senatą renkami atviru balsavimu LSMU SA Konferencijoje.
Senatas:
- nustato studijų tvarką;
- tvirtina vidinę studijų kokybės užtikrinimo sistemą ir kontroliuoja, kaip ji įgyvendinama;
- nustato dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigybių kvalifikacinius reikalavimus, atestavimo ir konkursų pareigoms eiti organizavimo tvarką;
- svarsto ir teikia siūlymus Tarybai dėl: Universiteto vizijos ir misijos, strateginio veiklos plano, Universiteto Statuto pakeitimų, kandidatų tinkamumo eiti rektoriaus pareigas, Universiteto reorganizavimo arba likvidavimo planų, Universiteto lėšų ir nuosavybės teise valdomo turto valdymo, bendro studijų vietų skaičiaus nustatymo;
- renka fakultetų dekanus, mokslo institutų direktorius, katedrų vedėjus, klinikų ir institutų vadovus;
- svarsto ir tvirtina Universiteto struktūrinių padalinių nuostatus ir akademinių reikalų tvarkymą reglamentuojančius dokumentus, nustato studentų priėmimo sąlygas;
- sudaro nuolatines Senato studijų, mokslo, teisės, etikos ir kitas komisijas, taip pat laikinąsias komisijas, išklauso ir tvirtina jų ataskaitas.
Studentų atstovai Senate:
- LSMU SA Prezidentas pagal pareigas;
- Doktorantų tarybos pirmininkas pagal pareigas;
- Rezidentų tarybos pirmininkas pagal pareigas;
- 1 rezidentų atstovas;
- 1 doktorantų atstovas;
- 5 studentų atstovai (iš pirmosios ir antrosios pakopų).
Studentų atstovą LSMU Senate renka LSMU studentų Konferencija paprasta balsų dauguma. Studentų atstovų kadencija Senate, trunka iki studijų pabaigos arba Senato kadencijos pabaigos, jei ji baigiasi anksčiau. Senato posėdžiai vyksta ne rečiau kaip kartą per semestrą. Senatas kartą per metus už savo veiklą atsiskaito Universiteto bendruomenei.
Rektoratas yra rektoriaus vadovaujama kolegiali patariamoji institucija. Rektoratą sudaro rektorius, akademijų kancleriai, prorektoriai, fakultetų dekanai, mokslo institutų direktoriai ir du studentų atstovybės deleguoti nariai.
Rektoratas svarsto organizacinius, studijų, mokslo, žmogaus ir gyvūno sveikatos priežiūros, ūkio ir kitus klausimus, Universiteto padalinių darbą, teikia siūlymus ir padeda rektoriui įgyvendinti Tarybos ir Senato priimtus sprendimus.
Studentų atstovybės taryba
LSMU SA Taryba yra pagrindinis valdymo organas, patvirtinamas rinkiminėje konferencijoje
Taryba
Užtikrina dokumentų ir kitos informacijos perdavimą nariams bei studentams
Organizuoja studentų atstovybės veiklą
Nustato SA vidaus tvarką ir kontrolę
Sudaro darbo grupes, komitetus
Susipažinkime!
Margiris Alesius
Beatričė
Linkauskaitė
Ieva
Balaišytė
Gabrielė
Bočkutė
Elžbieta
Skirbutytė
Deividas
Nekrošius
Vėja
Kontautaite
Beatričė Ramanauskaitė
Martyna
Vengrytė
Jurgita
Baleišytė
Ieva
Petrutytė
Egle
Juškevičiūtė
Universitetas ir jo savivalda
Užtikrink skaidrų demokratijos procesą universiteto struktūrose. Dalyvauk ir gink studentų interesus
Taryba
- Universiteto tarybos kadencijos trukmė – 5 metai.
- Tarybos sudėtis skelbiama Švietimo ir mokslo ministro įsakymu, o pirmininkas renkamas pačios tarybos, visų narių balsų dauguma.
- Tarybos pirmininku negali būti Universitete dirbantys asmenys, Seimo ir Vyriausybės nariai, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, todėl universitetas yra apsaugotas nuo politikos invazijos.