Finansavimas ir parama
Vardinės stipendijos
Vardinės stipendijos skirstomos pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų, pradedant trečiuoju studijų semestru, studentams du kartus per mokslo metus. Vienas studentas stipendiją gali gauti tik vieną kartą per mokslo metus. Prašymus pateikusių studentų dalyvavimas vardinių stipendijų komisijos posėdyje yra būtinas. Apie paskirtą pokalbio datą ir laiką prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikę studentai informuojami el. paštu.
Būtini dokumentai:
- prašymas rektoriaus vardu vardinei stipendijai gauti (prašymas adresuojamas Rektoriui);
- pažyma apie studijų vidurkį;
- trumpa autobiografija;
- aktyvų dalyvavimą studentiškoje veikloje ar remtinumą (studentai, kurie yra netekę tėvų ar globėjų, turintys neįgalius tėvus arba yra iš daugiavaikių šeimų) įrodančius dokumentus;
- kitus pasiekimus įrodančius dokumentus (kopijas).
Pažymos apie bendrą studijų vidurkį prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikusiems studentams bus užsakomos centralizuotai (patiems studentams kreiptis į dekanatus dėl šių pažymų išdavimo nereikia).
Vardinės stipendijos skiriamas vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vardinių stipendijų ir pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų studentų skatinamųjų stipendijų skyrimo nuostatais.
Dokumentai siunčiami el. paštais info@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt
Skatinamosios stipendijos
Skatinamosios stipendijos skiriamos geriausiems valstybės finansuojamose vietose ir valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems studentams už:
- Geriausius stojimo rezultatus;
- Geriausius studijų rezultatus
Pačiam studentui niekur kreiptis nereikia, stipendijas pagal vidurkį arba stojimo balą (pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą) teikia fakulteto dekanatas. Semestro studijų vidurkis, pagal kurį konkurso tvarka skiriamos stipendijos, skaičiuojamas iš visų laikytų disciplinų egzaminų įvertinimų.
Stipendija yra 1,5 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio (1 BSI = 70€).
Turint klausimų dėl skatinamosios stipendijos, kreiptis į fakulteto dekanatą.
Vienkartinė skatinamoji stipendija
Vienkartinės skatinamosios stipendijos skiriamos už:
- Aktyvią studentišką veiklą;
- Aktyvią visuomeninę veiklą;
- Aktyvią organizacinę veiklą;
- Aktyvią mokslinę veiklą;
- Aktyvią sportinę veiklą;
- Pasiektus aukštus rezultatus atstovaujant Universitetą.
Stipendija yra iki 2 BSI (1 BSI = 70€) ir gali būti skiriama ne daugiau kaip 2 kartus į semestrą.
Prašymas teikiamas LSMU SA iki einamojo mėnesio 10 dienos.
Dokumentai siunčiami el. paštu socialinis.komitetas@lsmusa.lt
Vienkartinė socialinė stipendija
Vienkartinė socialinė stipendija taip pat gali būti skiriama:
- Gimus vaikui;
- Mirus šeimos nariui;
- Stichinės nelaimės atveju.
Stipendija yra 2 BSI ir skiriama vieną kartą per semestrą.
Prašymai vienkartinei socialinei stipendijai gauti teikiami per LSMUSIS
Turint kalusimų kreiptis dėl vienkartinės socialinės stipendijos, kreiptis į socialinis.komitetas@lsmusa.lt
Socialinė stipendija
Finansinė parama studijuojantiems VNF skiriama kai:
LSMU pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų valstybės nefinansuojamose vietose studijuojančių studentų rėmimas – dalies studijų kainos dengimas, siekiant prisidėti prie aukštojo mokslo prieinamumo didinimo socialinę atskirtį patiriantiems studentams ir skatinti geriausiai besimokančius studentus.
Finansinė parama gali būti skiriama tik valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems Universiteto studentams, kurių paskutinio semestro vidurkis ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos Universiteto studentų bendrą paskutinio semestro vidurkį atėmus 10 proc., išskyrus, jei yra tik vieno atsiskaitymo įvertinimas semestre, paskutinio semestro įvertinimo balas yra ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos balą atėmus 10 proc. ir atitikus kitus Finansinės paramos skyrimo kriterijus.
Pirmojo kurso studentai gali pretenduoti į finansinę paramą tik nuo antrojo (pavasario) semestro.
Prašymas „Dėl finansinės paramos skyrimo” ir kiti būtini dokumentai pateikiami LSMUSIS.
Kaip ją gauti?
Universiteto studentai pateikia prašymus dėl finansinės paramos skyrimo LSMU rektoriui LSMUSIS („Dėl finansinės paramos skyrimo“) ir dokumentus, patvirtinančius semestro studijų kainos sumažinimo dydžio nustatymo kriterijų nurodytas aplinkybes arba atitikimą vienam iš kainos sumažinimo nurodytų kriterijų pagal šių Nuostatų reikalavimus, ne vėliau kaip iki semestro pirmojo mėnesio 15 dienos. Prašymai, pateikti po nurodyto termino, nenagrinėjami.
Valstybės teikiama finansinė parama:
Studentai turi atitikti šiuos kriterijus:
- turi teisės aktų nustatyta tvarka nustatytą 45 procentų ar mažesnį dalyvumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį arba negalia nustatyta studijuojant aukštojoje mokykloje;
- pirmą kartą studijuoja:
- pagal pirmosios pakopos (siekia įgyti profesinio bakalauro arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą;
- pagal antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą;
- pagal trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą.
Ką studentas, turintis individualiųjų poreikių, gali gauti:
Studentai, turintys 45 proc. arba mažesnį dalyvumo lygį, gali gauti finansinę paramą pagal šias priemones:
- išmokos specialiesiems poreikiams tenkinti (50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio) kas mėnesį;
- studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti – išmokos dydis (3,2 BSI) per semestrą.
Kaip ją gauti?
Norėdami gauti finansinę pagalbą, studentai su negalia per 10 darbo dienų nuo kiekvieno semestro pradžios LSMU Studentų reikalų tarnybai turi pateikti prašymą finansinei paramai gauti ir neįgaliojo pažymėjimo kopiją. Pasibaigus neįgaliojo pažymėjimo galiojimui, pratęsto pažymėjimo kopija turėtų būti pateikta kuo skubiau.
Dėl detalios informacijos prašome kreiptis į Studentų reikalų tarnybos socialinės gerovės koordinatorę Vitaliją Skipskienę, vitalija.skipskiene@lsmu.lt
Daugiau informacijos apie finansinę paramą
Tikslinė išmoka studijų prieinamumui didinti:
Studentai turi atitikti šiuos kriterijus:
- teisės aktų nustatyta tvarka turintiems nustatytą 45 procentų ar mažesnį dalyvumo lygį (arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį);
- aukštojoje mokykloje po negalios nustatymo pirmą kartą studijuoja: pagal pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą; antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą; laipsnio nesuteikiančią studijų programą; trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą.
- neturi akademinių skolų pagal studijuojamą studijų programą ir (arba) aukštosios mokyklos nustatyta tvarka skirtų nuobaudų.
- Lietuvos Respublikos piliečiai arba kitų valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kurie yra deklaravę nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje;
Daugiau informacijos apie tikslines išmokas
Studijuojantiems VNF
Finansinė parama (iki 50 proc.) gali būti skiriama tik valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems Universiteto studentams, turintiems teisės aktų tvarka nustatytą neįgalumą ir kurių paskutinio semestro vidurkis ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos Universiteto studentų bendrą paskutinio semestro vidurkį atėmus 10 proc., išskyrus, jei yra tik vieno atsiskaitymo įvertinimas semestre, paskutinio semestro įvertinimo balas yra ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos balą atėmus 10 proc.
Pirmojo kurso studentai gali pretenduoti į finansinę paramą tik nuo antrojo (pavasario) semestro.
Bendrabučio nuomos mažinimas
Studentams, kuriems teisės aktuose numatyta tvarka nustatytas 45 procentų ar mažesnis dalyvumo lygis, bendrabučio nuomos mokestis mažinamas 40 proc. vieniems metams.
Pageidaujantieji gauti nuolaidą prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia prisijungę prie LSMUSIS.
Norint sumažinti mokesčius už studijas ar koreguoti mokėjimo terminus reikia užpildyti prašymą, jei atsirado priežastis dėl kurios:
- gali būti atleistas nuo mokesčio už studijas;
- mokestis už studijas gali būti sumažintas;
- mokestį už studijas nori mokėti dalimis;
- mokesčio už studijas terminas gali būti atidėtas;
- mokestis už studijas gali būti sumažintas dėl įskaitytų dalykų;
- gali būti grąžinta permokėta suma.
Prašymo teikimas:
- LSMUSIS
- Pasirink „Pateikti naują prašymą”;
- Pasirink studijų programą ir tinkamą prašymo formą
- Spausk „Formuoti prašymą”;
- Užpildyk prašymo formą, nurodyk mokslo metus, semestrą, mokėjimo terminus ir priežastis;
- Jei nurodytoms priežastims patvirtinti reikalingi dokumentai, pridėk jų kopijas (dalyko įskaitymo kortelė, sveikatos, šeimos sudėties, pajamų pažymos, gimimo, mirties liudijimai).
Mokesčių už studijas mokėjimo būdai
Mokesčius už studijas galima sumokėti per banką. Visa mokėjimo pavedimui parengti reikalinga informacija yra pateikiama PVM sąskaitoje faktūroje, kurią studentas gali rasti prisijungęs prie LSMU studijų informacinės sistemos LSMUSIS Mokėjimo pavedimo mokėjimo paskirtyje labai prašome nepamiršti nurodyti mokėtojo kodo ir PVM sąskaitos faktūros numerio, nurodytų studentui suformuotoje PVM sąskaitoje faktūroje.
Mokesčius už studijas taip pat galima sumokėti naudojantis elektroninės bankininkystės paslauga „Swedbank“, SEB bankuose pagal iš anksto suformuotas įmokų formas. Įmokos gavėjo pavadinimas – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas; įmokos kodas – 101590 (už studijas) arba 101594 (už atskiras studijų programos dalis). Atitinkamuose laukeliuose nurodykite mokėtojo kodą ir PVM sąskaitos faktūros numerį, kurie pateikti studentui suformuotoje PVM sąskaitoje faktūroje.
Kilus neaiškumams, prašome kreiptis į Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės tarnybą tel. +370 37 395 800