Gruodžio 3 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) šurmuliavo gausus būrys svečių, šokėjų ir choristų. To priežastimi tapo LSMU Studentų atstovybės (SA) ir LSMU Studentų mokslinės draugijos Ergoterapijos būrelio pirmą kartą surengta ypatinga šventė, skirta visame pasaulyje minimai Tarptautinei neįgaliųjų dienai.
LSMU Mokomojo laboratorinio korpuso Z. Januškevičiaus posėdžių salėje vykusiame koncerte sveikinimo žodį tarė LSMU Slaugos fakulteto prodekanė doc. dr. Daiva Petruševičienė ir LSMU SA prezidentas Laurynas Jarukas.
Kalbėdami jie pabrėžė, jog „negalia – tai nėra riba ar pabaiga, tai kaip vanduo – jei labai norėsi, giliai įkvėpęs oro, gali greitai išplaukti į paviršių“. „Ir tikrai ne ekonominiai rodikliai ar materialūs daiktai pakeičia žmogaus vidų“, – kalbėjo L. Jarukas, – „bet būtent tokios šventės kaip ši priverčia mus susiburti ir drąsiai keisti senus nusistovėjusius mitus ir sienas.“
Renginio metu dalyviai turėjo puikią progą pasidžiaugti Vievio, Garliavos neįgaliųjų draugijų ir Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos ansambliais bei pasiklausyti Jolitos Beresevičienės kuriamos poezijos eilių. Taip pat, žiūrovus salėje džiugino Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro atstovų sukurta pantomima ir daina, kurias atliko gestų kalba.
Ant scenos pasirodė ir LSMU Veterinarijos akademijos tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“, o sveikinimo žodį tarė ir kilnią veiklą plačiau pristatė Lietuvos samariečių bendrijos, Kauno skyriaus aktyvus narys Artūras Stoškus.
Pakalbintas A. Stoškus pasakojo, jog veikla samariečių bendrijoje, kur kasdien susiduriama su įvairiausiomis negaliomis, jaunam žmogui suteikia pojūčių ir apmąstymų, apie kuriuos pats niekada nebūtum pagalvojęs.
Gyvas pavyzdys – tai jis pats. Artūras Stoškus, įgijęs prestižinę inžinieriaus kvalifikaciją, netikėtai viską metė, prisijungė prie samariečių būrio ir niekada nesigailėjo šio sprendimo. Pašnekovas džiaugėsi, jog Kauno skyriuje šiuo metu savanoriauja net keli LSMU studentai iš Slaugos, Farmacijos ir Medicinos studijų programų.
Koncerto pabaigoje visi renginio dalyviai buvo kviečiami aplankyti Lietuvos aklųjų istorijos muziejaus surengtą taktilinių knygų parodą bei stebėti stulbinantį ir žavingą Kaniterapinės pagalbos centro gyvūnų pasirodymą.