D.U.K

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)

Turbūt ne tik kiekvienam ką tik į universitetą įstojusiam studentui, bet ir patyrusiam „senbuviui“ kartais iškyla begalės klausimų, o atsakymų į juos ne visada pasiseka rasti. Tad pateikaime, mūsų nuomone, Dažniausiai Užduodamus Klausimus:

1. Kaip man rasti vienokią ar kitokią informaciją? Ką daryti jei iškilo problema?

Use google before asking questions! Arba kitaip sakant – kas ieško, tas randa. Didžioji dalis informacijos patalpinta mūsų puslapyje, skyreliuose STUDIJOS, DOKUMENTAI, LSMU ORGANIZACIJOS, INFORMACIJA.

Jei vis dar neradai, ko ieškojęs – parašyk mums laišką adresu info@lsmusa.lt. Jei į laišką negavai atsakymo – rašyk dar kartą! Įkyrėk!

Ir žinoma, pirmadienį ir ketvirtadienį (16-18 val) gali užsukti į LSMU SA (Mickevičiaus g. 9, Centrinių rūmų kieme esantis stiklinis pastatas), kur tavęs lauks bent vienas, galintis pagelbėti, atstovybės narys.

2. Kokių pagrindinių dokumentų reikia einant pasirašyti sutartį su LSMU?

Eidamas registruotis į priėmimo komisiją turėk savo žalią, raudoną ar kitų vaivorykštės spalvų šviežiai iškeptą brandos atestatą, kvitą iš banko, dvi dokumentines nuotraukas (tau jų prireiks jei rašysi prašymą dėl bendrabučio ar pan.) ir didelį maišą kantrybės stovint eilėje prie Studijų centro durų. Jei esi ne iš Kauno, ir ketini apsigyventi bendrabutyje, tau reikės: Gyvenamosios vietos deklaracijos, šeimos sudėties pažymos, tėvų trijų paskutinių mėnesių darbo užmokesčių (jei nedirba – pažymos iš “Darbo biržos”) ir kitų socialines lengvatas garantuojančių dokumentų.

3. Ar man reikia banko kortelės?

Banko kortelė tau reikalinga lygiai taip pat, kaip baltas chalatas. Kaip manai, kur bus vedami pinigėliai už puikų mokymąsi, seniūno darbą ar mokslinę veiklą? Kortelę gali ir turi pasidaryti bet kuriame banke . Kai kurie iš jų siūlo nuolaidas studentams, pagamina nemokamai, taiko specialias jaunimo programas ir t.t. Kai jau turėsi banko sąskaitos numerį, iškart pristatyk jį LSMU buhalterijai, Jankaus g. 2- Medicinos akademijos buhalterija. Veterinarijos akdemijos buhalterija yra įsikūrusi VA centriniame pastate, pirmame aukšte.

 4. Kokie turi būti mano akademiniai rezultatai, kad gaučiau stipendiją? Pagal ką ją skirsto? Kiek žmonių iš srauto ją gauna? Kada gauna? O kas gauna padidinamąją stipendiją?

Šiek tiek geriausių! Ar gausi stipendiją, priklauso nuo to, kaip gerai mokosi tavo kursiokai, nes stipendijos skirstomos pagal semestro vidurkį. Kurse gauna 17% geriausiai besimokančių studentų. Stipendijos pervedamos kiekvieną mėnesį sekantį semestrą.

5. Kas yra LSP? Kur jį gauti? Kiek kainuoja?

LSP – tai trijų raidžių šifruotė, koduojanti Lietuvos Studento Pažymėjimą.Studento pažymėjimas suteiks transporto lengvatas, nuolaidas internete, ryšiui, kopijavimo paslaugoms. Su šiuo dokumentu, bilietas į Kauno dramos teatrą tau kainuos 50% pigiau, į Kauno kamerinį teatrą – 20%. Ir tai tik keletas taikomų nuolaidų Tau, studente. Taip pat nuo 2012 m. gaminamais LSP galima atsiskaityti Mokipay terminaluose (Verocafe, Sushiexpress, mūsų universiteto maitinimo įstaigose ir t.t

Kaip pasigaminti pažymėjimą? Visa informacija www.lsmusa.lt>studentams>LSP. O pats svarbiausias puslapis – tai www.lsp.lt, čia dar daugiau sužinosi apie šį stebuklą!

6. Kokia įmanoma mano popaskaitinė veikla LSMU (šokiai, dainavimas, mokslinė veiklą)?

Jei manai, kad LSMU studentas tik graužia knygas, nakvoja prozektoriume ar nagrinėja ligos istorijas – mažumėlę klysti. Universiteto bendruomenė laisvalaikiu užsiima ne tik moksline veikla, bet ir sportu, menais.

-Jei tik turi noro keisti, idėjų, ieškai draugų, sieki pagerinti savo ir kitų studentų gyvenimą – visada esi laukiamas Studentų atstovybėje!

-Dainuoji? MA Choras “Neris” ar VA choras “Juventus” kaip tik tau.

-Studijuoji mediciną? Apsilankyk LiMSA susirinkimuose!

-Esi odontologas? SOA tave priims MA 5 bendrabučio 1000-ajame kambaryje įsikūrusioje savo būstinėje.

– Veterinaras, gyvulininkystės technologijų, maisto saugos, gyvūnų mokslų studentas? Daug bendraminčių gali rasti VASA!

-O gal esi farmacininkas? SFD visada laukia naujų veidų.

-Visuomenės sveikatos studentai renkasi VSSD. Visus, besidominčius mokslinių darbų ruošimu priims SMD.

-Sportininkų ir norinčių sportuoti laukia Sporto ir kineziologijos katedroje įskūręs sporto klubas “MEDIKAS”.

Plačiau apie visas šias organizacijas skaitykite www.lsmusa.lt>LSMU organizacijos.

7. Kokios galimybės studijuoti užsienyje?

Mūsų universitete užsukęs į Tarptautinių studijų centrą esanti trečiame aukšte centriniuose rūmuose (Mickevičiaus g. 9), http://trc.lsmuni.lt/index.php , ten gausi visą norimą informaciją apie studentų mainų programą “Erasmus”.

8. Ką man daryti, jei noriu pasiimti akademines/dekretines atostogas?

Juokų darbas. Apsilankęs dekanate parašyk prašymą, kuriame išdėstyk priežastį ir atostogų terminą. Dekanas per artimiausią rektorato posėdį pateiks jį rektoriui pasirašyti. Nuo rektorato patvirtinimo dienos iki nurodyto termino gausi akademines/dekretines atostogas.

9. Pagal ką suskirstomi studentai į grupes? Ar galiu pakeisti grupę?

 Atnešęs dokumentus priėmimo komisijai, sprendei anglų kalbos testą. Būtent pagal jo rezultatus studentai suskirstomi į grupes. Studentai, kurių pirmoji kalba ne anglų, į grupes suskirstomi pagal jų pasirinktą kalbą, jiems testo laikyti nereikia. Tik grupių studentų parinkimas priklauso nuo jų anglų kalbos žinių, grupių eiliškumas ir srautai yra sudaromi atsitiktinai parenkant grupes kompiuteriu.

 Grupę pakeisti gali parašęs prašymą dekanui su motyvacija ir dekanas leis arba neleis tau migruoti.

 10. Kur vyksta paskaitos?

LSMU turi keletą padalinių:

– Centriniai rūmai, esantys Mickevičiaus g. 9. Čia vyksta anatomija, fiziologija, patologinė fiziologija, farmakologija, histologija bei kai kurie pasirenkamieji ir filosofijos dalykai. Visa tai yra centre, kelios minutės nuo Laisvės Alėjos, pakeliui į Akropolį (Dėl remonto darbų, čia kurį laiką vyks tik labai maža dalis paskaitų).

– LSMU ligoninė Všį Kauno klinikos – pagrindinė ligoninė ir MLK (mokomasis laboratorinis korpusas), kur vyksta daugelis ikiklinikinių ir klinikinių dalykų.

– II klinikinė ligoninė – Šilainiuose. Vyksta 2 klinikiniai dalykai: Vidaus ligų diagnostikos pagrindai ir Bendroji chirurgija.

– Kalbų katedra ir Sporto katedra yra 2 bendrabučio pirmame aukšte, Jankaus g. 2.

-Veterinarijos akademijos studentams labai didelė dalis paskaitų vyks Veterinarijos akademijos teritorijoje, Tilžės g. 18.

11. Kas yra studijų centras?

 Tai adminisitracijos padalinys, esantis Jankaus g. 2. Tai vieta, kur sudarinėjami studijų tvarkaraščiai ir derinamas visas studijų procesas.