Biblioteka

Ar tu žinai kur ateinančius metus praleisi daugiausiai laiko, surasi geriausią draugą, savo dėstytoją ar antrą pusę? Ne, tai ne bendrabutis, ne Oželio auditorija ir ne priimamasis… Tai tikriausiai bus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto biblioteka, kurią mes vadiname Studentų Meka. Turėtum didžiuotis, nes tai moderniausia ir pažangiausia biblioteka, kurioje norėdamas pasiimti vadovėlius neprivalai nuobodžiai laukti, nes būsi aptarnautas vos atėjęs. Čia įdiegtos naujausios knygų paėmimo technologijos tokios kaip – savitarnos kasos, kalbantis kompiuteris, o tau išduota vardinė kortelė tarnauja kaip banko kortelė. Neturi bibliotekos pažymėjimo – neturėsi ir knygos!

Mūsų bibliotekoje yra išdėstytos 396 darbo vietos skaitytojams, 39 darbo vietos darbuotojams, 56 darbo vietų kompiuterių salė, įrengtos grupinio, probleminio mokymo klasės, multimedijos klasė, skaitytojų mokymo klasės, konferencijų, seminarų salės, taip pat įrengti liftai lankytojams ir knygų perkėlimui į aukštus.

Be viso to tavo patogumui turim ir modernią kavinę, didžiulį kavos aparatą (yra net studentiškos sriubos ir „Danutės pyrago“!), raudonas minkštas lounge sofutes popiečio miegeliui po įtemptos mokslo nakties. Čia tualetuose visada yra tualetinio popieriaus, o pro ketvirto aukšto langus atsiveria nuostabus peizažas į MLK (gali pamojuoti draugui) ir centrinio korpuso fontaną.

Bet įspėjame: elektroninėje sistemoje sek knygų grąžinimo laiką, nes kiekviena uždelsta diena tau kainuoja 50ct, o kai suma viršys 40Lt – knygų pasiimti jau nebegalėsi… Patikėk, tai labai lengva! Be to, darbo laikas vis labiau ir labiau derinamas prie studentų poreikio, planuose yra net įgyvendinti, kad biblioteka dirbtų ir nakti.

DARBO LAIKAS :
I – V  7.30 – 22.30 val., VI 10.00 – 20 val., VII  10.00 – 20,00 val. Biblioteka ruošiama uždarymui likus 15 min. iki darbo pabaigos.
Paskutinę mėnesio darbo dieną (I – V) lankytojai aptarnaujami nuo 14 val.

Na, tikiuosi susitiksim prie kavos aparato, studente!

Jei ieškai daugiau informacijos, gali ją rasti čia arba LSMU Bibliotekos Facebook paskyroje

  • Get-life

    Tai ar LSMU biblioteka pradės veikti per naktį, kaip ir normaliuose vakarų šalių universitetuose, ar reikės laukti dar 100 metų ?

    • Jelena

      Šiuo metu SA dirba prie šio klausimo. Pernai buvo atlikta studentų apklausa dėl bibliotekos darbo laiko pratęsimo. Dėl veikimo visą parą – vargu, ar tai bus įgyvendinama, nes mūsų bibliotekos pastatas nėra tam pritaikytas ir tinkamai įrengtas. Tačiau dėl darbo laiko pratęsimo bus einama derybų.